Digital sun… byl úspěšný?

Festivalu Digital sun  se navzdory předpovědi počasí vydařil. A nebylo to ani zdaleka jen o počasí. I za nepříjemné předpovědi navštívilo festival přes dva tisíce lidí. Vše se konalo v prostorách klimentovských kasáren.

Oproti loňskému roku se podařilo zvýšit počet účastníků o více než třetinu a to už je hodně zajímavé. Přesto všechno se však bohužel nepodařilo dostat do zelených čísel. Pořadatelé tak měli v plánu na příští rok zavést nový systém, kdy by návštěvníci přispívali koupí nějaké drobnosti.

Pořadatelé však dostali docela zajímavou nabídku od některých větších měst. Zvažovali tak proto přesun celého festivalu pro následující rok. Dle mluvčího festivalu Václava Pavlečka je na stole několik variant.

Festival Digitalsun byl největší hudební beneficí v karlovarském kraji. Vystupovaly zde více než čtyři desítky vystupujících z různých koutů naší země.

Myšlenka pořadatelů je jasná.  Rádi by spojili příjemné s užitečným a pomáhali druhým. Výtěžek tak vždy měl jít na různé subjekty, vždy však v karlovarském kraji. Cílem festivalu je jednoznačně oživit kraj a nalákat mladé lidi. Je to ambiciózní cíl, ale spojit pomoc druhým se zábavou je docela zajímavá záležitost.

Prvním finančním cílem mělo být onkologické centrum Cheb.