Záviš – kníže moravského pornofolku

Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka byl zrozen roku 1956 ve Znojmě u Citonic. Za svůj umělecký život stihl vydat již 8 alb a 5 knih, kterých rovněž využívá při svých projekcích a koncertech. Sám o sobě říká, že je majitel nekonečné žízně a, jak jsme poznali i na festivalu DIGITAL SUN, není prý „žádný džuboks“.

Já jsem využil chvilky, kdy měl Záviš před koncertem čas a zeptal jsem se ho u kelímku vychlazeného piva na pár otázek, které předkládám i veřejnosti. Upozorňuji, že otázky byly opravdu kladené v tykání, Záviš mě hned po první větě sdělil, že není zvyklý na vykání a pokud mu nebudu tykat, nebude se se mnou dále bavit:-).

P.K. : Tvůj koncert zde na festivalu byl ohrožen kvůli úrazu. Slyšel jsem, že jsi musel rušit i nějaké projekce, jak to s tím úrazem tedy bylo? 

Záviš: Ve Vyškově jsem spadl na schodech a zlomil jsem si ruku. Ve středu mi sundali sádru, v pátek už jsem hrál koncert v Brně a pak jel sem do Mariánských Lázní. Není to ještě úplně ideální, ale dá se s tím hrát.

P.K.: Proč jsi přijal pozvání na DIGITAL SUN? 

Záviš: Je mi to celkem jedno, kde hraju. Jedu tam, kde je o to zájem.

P.K.: Jak se Ti líbí Mariánské Lázně? 

Záviš: Líbí, jen by tu mohlo být více lidí.

P.K.: Jak Tě vlastně napadlo, že budeš hrát zrovna takovouto muziku? 

Záviš: V hudbě, především u nás, je všeobecně málo humoru (byť existují i výjimky) a tak jsem se rozhodl, že si jej vytvořím sám.

P.K: Neměl jsi někdy problémy s lidmi kvůli obsahu Tvých textů? 

Záviš: Problémy? Možná tak 1 za rok a to hraju 150 koncertů ročně, takže bych řekl, že je to v pohodě.

P.K.: Už Tě shání na podiu, nebudu déle rušit. Díky za rozhovor. 

Záviš: Jo jo, Tobě taky.

            

Za tým pořadatelů Pavel Kunert