Digital Sun vol.2

V minulém díle jsme se zabývali minulostí festivalu, který je především a hlavně benefičním a klade si za cíl pomáhat lidem, kteří to potřebují. A to jak přímo, tak i nepřímo skrze mediální zviditelnění těch, kteří neměli v životě tolika štěstí. Zároveň však dbáme na to, aby pomoc zůstala v karlovarském kraji, tedy tam, kde se koná i naše akce a kam chceme směřovat pozornost lidí.

A protože karlovarský kraj se zatím žádnou podobnou akcí pochlubit nemůže, rádi bychom, aby se festival Digital Sun stal právě tím, co zde chybí a po čem řada z nás západočechů touží.

Pod záštitou města Mariánské Lázně se tak rýsuje festival, který překonává svého loňského předchůdce v mnoha směrech. Letos se konečně dočkáme i vystoupení kapel mnoha žánrů, které vystoupí na dvou pódiích. Samozřejmě nesmíme opomenout ani elektronickou stage, na které rovněž naleznete mnoho známých i vycházejících hvězd. V tomto článku bych vám rád krátce představil první ze zářivých jmen v playlistu festivalu Digital Sun 2007.

Tahounem DJ stage bude bezpochyby DJ Ed Rush, vlastním jménem Ben Settle, který pochází ze západního Londýna. Tato ikona světového jungle debutovala již v roce 1991 u labelu U-turn a již od té doby stojí u zrodu a charakterizování dalšího směru tohoto hudebního proudu. Mezi lety 1992 a 1996 se pak stal jedním z předních tvůrců hudebního žánru zvaného techstep, který je plný zdeformovaných basových linek, techno sci-fi zvuků a temných samplů. Stěžejním však pro Bena Settla byl rok 1996, kdy se setkal s producentem Mattem Quinnem aka Opticalem a společně založili label Virus. Zásadním počinem této dvojice se stalo album Wormhole z roku 1998, které výrazně ovlivnilo jungle jako takový.

Kapelové stage potáhne několik známých jmen – setkáte se tak například s mariánskolázeňskými 100°C, kteří drží primát jakožto vítězové historicky prvního ročníku soutěže talentů Coca-cola Popstar. Od té doby však již uteklo mnoho vody a z této zajímavé formace se stali zkušené a vyzrálé osobnosti, které bavily lidi naposledy například na obrovském Pražském Majálesu. Další velkou hvězdou festivalu je kytarista Peter MacKay, rodák až z daleké Austrálie. Peter se začátkem roku 2006 rozhodl, že už mu je Austrálie malá a tak vycestoval do Evropy, kde by chtěl zaujmout posluchače svým vlastním, jedinečným a srdečným barovým stylem hudebního projevu, který je směsicí jeho původních písní s trochou klasického jazzu, špetkou latinsko-amerických rytmů a nádechem blues. Jeho jemný, lahodný hlas a emotivní přednes vytváří intimní a přátelskou atmosféru všude, kde vystupuje. Nyní se připravuje na své letošní turné a právě Digital Sun bude jeho první štací! Další informace o účinkujících a dalších podrobnostech z příprav a zákulisí festivalu se dozvíte v příštím článku.

Za tým pořadatelů Pavel Kunert